Spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza [zdjęcia]

dscn6605

W czwartkowy wieczór na kłeckiej plebani popłynęła moc życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia. Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci, kandydaci, lektorzy i lektorki) połamali się białym chlebem – opłatkiem. Kapłani naszej parafii ks. kan. Mirosław Kędzierski (proboszcz) i ks. Damian Woźniak (opiekun LSO) podziękowali wszystkim za piękne świadectwo służby na rzecz wspólnoty parafialnej w Kłecku.

Po Mszy św. wszyscy przez moment zatrzymali się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Odczytany fragment ewangelii św. Łukasza wprowadził LSO w piękny klimat modlitwy. Nie mogło zabraknąć i też „coś dla ciała”. Przy wspólnym stole „milusińscy” posilili się nieco i dowiedzieli się o tym, kto jest wierny swoim zobowiązaniom. Wyłoniono z ich grona jednych z najlepszych ministrantów (pod względem frekwencji na dyżurach i ponad dyżurowo). Wszystko odbywało się w niewiedzy ministrantów. Ci nasi „gorliwcy” to: Dawid Owczarzak (najmłodszy ministrant), Robert Woźnicki oraz Nikodem Plewa.  Dalej uklasyfikował się Jakub Braciszewski, Marek Woźniak oraz pozostali.

Na zakończenie każdy otrzymał mały upominek specjalnie przygotowany na tę wyjątkową okazję – kubek ze św. Dominikiem Savio (patronem ministrantów) oraz ze zdjęciami związanymi z wydarzeniami  z  życia LSO. A zatem życzymy radości na nadchodzące święta!

 

 

Leave a Reply