Spotkanie opłatkowe KDM i LSO [zdjęcia]

IMG_0329Miesiąc grudzień jest bogaty w przeżycia duchowe. Przez cztery niedziele adwentu przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Narodzenia. W ostatnim tygodniu odbyły się spotkania opłatkowe dla Kłeckiego Duszpasterstwa Młodzieży (KDM) oraz Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO). Młodzi, którzy angażują się w życie parafii mieli okazję spotkać się w swoich wspólnotach.

Tradycyjnie we wspólnotach spotkania rozpoczynano od modlitwy. Odczytano fragment ewangelii św. Łukasza, który mówi o narodzeniu się Mesjasza: W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie (Łk 2, 1-7).

Dalej młodzi złożyli sobie życzenia i życzyli wiele radości ze zbliżających się świąt. Nie zabrakło wspólnego śpiewania pięknych kolęd i łakoci na stole. KDM spotkał się w piątek 19 grudnia. Młodzieży udało się zaskoczyć mile kapłanów – Ks. Mirosława i Ks. Damiana. Nie zabrakło św. Mikołaja, który przyniósł małego stwora – misia Tadka. LSO spotkało się natomiast w poniedziałek 22 grudnia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Leave a Reply