Spotkanie dziękczynne na Wilkowyji.

DSC02934„Błogosławiony jesteś, Panie, Boże wszechświata, bo dzięki Twojej hojności otrzymaliśmy chleb, który jest owocem ziemi i pracy rąk ludzkich; Tobie go przynosimy, aby stał się dla nas chlebem życia.”

Dobiegły końca tegoroczne żniwa, nadszedł czas dziękczynienia za zebrane plony. Jako pierwsi za owoce swojej ziemi, za trud włożony w pracę na roli oraz za błogosławieństwo Pana Boga, dziękowali mieszkańcy Wilkowyji.

Spotkanie dziękczynne odbyło się w sobotę 22 sierpnia. Rozpoczęła je DSC02962Msza Święta, którą odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski. Nie zabrakło też władz naszej gminy, w osobie pana burmistrza Adama Serwatki.

W kazaniu ks. proboszcz mówił:

Ten kto wie, jaki wiele trzeba włożyć wysiłku, by ziemia wydała plon, powinien też wiedzieć, że bez wysiłku, czyli bez modlitwy, bez korzystania z sakramentów nasze życie duchowe będzie jałowe i plonu nie przyniesie… Przypomnimy tu w tym miejscu to piękne powiedzenie naszych przodków <Bez Boga ani do proga>. A co dopiero bez Boga na pole, do pracy, do nauki, do wypoczynku..

Po wspólnej Eucharystii przyszedł czas na wspólną biesiadę i odpoczynek po trudach pracy podczas żniw.

Leave a Reply