Spotkanie animatorów

kostka2011_animatorzyWszystkich  młodych gotowych do współpracy z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży ,,Wiosło” i do włączenia się w realizację inicjatyw Duszpasterstwa zapraszamy  do MOGILNA w dniach 22 – 23 października br. Tym spotkaniem chcemy rozpocząć formację animatorów w naszej Archidiecezji, gotowych do pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnorakich spotkań duszpasterskich zarówno na poziomie  parafii, dekanatów jak i całej diecezji.

Poprzez uczestnictwo w tym spotkaniu młodzież odpowie działaniem na słowa Ojca Świętego z Madrytu, w których apelował: ,,Nie zatrzymujcie Chrystusa dla siebie. Przekazujcie innym radość waszej wiary.”

Każde wydarzenie religijne, w tym również przeżywane w  tym roku XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie czy  wrześniowe  Święto Młode w Inowrocławiu , pozwalają doświadczyć prawdziwej radości wiary płynącej z trwania  z Bogiem, także poprzez spotkanie z  drugim człowiekiem. Jak  podkreślał w Madrycie papież Benedykt XVI: wiara nie jest naszą prywatną sprawą.
Zachęcamy młodzież do włączenia się we wszelkie dzieła Duszpasterstwa Młodzieży również od  strony organizacyjnej, związanej  z animowaniem spotkań.
Podczas Spotkania w Mogilnie odbędą się warsztaty, które pozwolą dobrze przygotować się do organizowania i przeprowadzenia  duszpasterskich spotkań młodzieżowych.

Spotkanie rozpocznie się w klasztorze w Mogilnie ul. Benedykta XVI 1 w sobotę  22 października o godz. 12.00.

Szczegółowy program Spotkania niebawem zostanie zamieszczony na stronie www.ddmgniezno.pl   Informacji o spotkaniu udziela ks. Marcin Kulczynski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ( [email protected], tel. 608 886 887) oraz Kuba Gwit ( [email protected] tel. 693 772 856, gg:3774810).

Zapisów na Spotkanie dokonywać można przez specjalny formularz internetowy  w nieprzekraczalnym terminie do 18 października (wtorek):
https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dEZleTRyejVfcFNxTDB1NEJ1alItTWc6MQ&embedded=true&ifq (link znajduje się również na stronie ddmgniezno.pl).

Koszt spotkania: 50zł (kolacja, śniadanie, dwa obiady, podwieczorek i nocleg). Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży pokryje każdej osobie koszt pobytu w wysokości 10 zł, prosimy również aby Księża Proboszczowi pomogli młodym  w pokryciu pozostałych kosztów w wysokości 40zł.

Prosimy u udział w spotkaniu osoby, które przyjęły już Sakrament Bierzmowania.

Zachęcamy do udziału wszystkich młodych zaangażowanych w duszpasterstwo parafialne, zapraszamy osoby, które były animatorami podczas Święta Młodych w Inowrocławiu, a także wolontariuszy z ŚDM w Madrycie.

za ddmgniezno.pl

Leave a Reply