Spotkaj się z Drużyną Szpiku

plant in handsPodziel się życiem! Już 1 września o godz. 15.00,  zapraszamy do zrewitalizowanego parku miejskiego na rodzinny piknik z „Drużyną szpiku”. Podczas spotkania na wszytskich przybyłych gości, czekać będzie słodki poczęstunek oraz grochówka i kiełbaski z grilla. Wolontariusze pracujący  dla Fundacji Drużyny Szpiku, przybliżą informacje związane z procesem pobrania szpiku oraz obalą powstałe wokół tej tematyki mity. Między poszczególnymi punktami pikniku czas umiliać będzie zespół Exterus. Natomiast dla wszytskich dzieci przygoptowano wiele atrakcji i konkursów.Każdy kto będzie chciał materialnie wesprzeć działania Fundacji, będzie mógł zopatrzyć się jeden z kilku specjalnie przygotowanych gadżetów. Przyjdź i podziel się życiem. W razie niepogody impreza odbedzie się w budynku MGOK w Kłecku

Nasze spotkanie przebiegać będzie w ścisłym związku z kolejną zbiórką krwi w naszym mieście ( 8 września br ). Połączenie obu tych okoliczności zaowocować ma uświadomieniem Kłecczan w zakresie prezentowanej tematyki oraz przyczynić się do wzrostu świadomego dawstwa krwi i szpiku.

„Drużyna szpiku” jest to akcja skupiająca wolontariuszy, specjalizująca się w przekazywaniu treści edukacyjnych, szczególnie w szerzeniu idei dawstwa szpiku. Cyklem spotkań organizowanych przez tę grupę objęto placówki szkolne i kulturalno-oświatowe, ośrodki medyczne ( np. kliniczne hematologiczne ), media, imprezy sportowe ( maratony, kolarstwo, piłka nożna, kajakarstwo ), pikniki promujące zdrowy tryb życia i donacje szpiku. Z Drużyną od wielu lat związani są znani Wielkopolanie m.in. : prezydent Poznania Ryszard Grobelny, wojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, aktorka Kasia Bujakiewicz, piłkarz Piotr Reiss, muzyk Mezzo.

 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Leave a Reply