Słońce, plaża, kajaki i inne sporty wodne, a wszystko w uroczej scenerii Borów Tucholskich [zdjęcia]

2W dniu 7 lipca sprzed kościoła parafialnego grupa młodzieży w wieku od 10 do 17 lat   wyruszyła – z opiekunami – ks. Zbigniewem Ilkowskim, p. Anną Gacek, p. Weroniką Jung-Konwińską oraz p. Eugeniuszem Kołodziejskim na siedmiodniowy wypoczynek do miejscowości Swornegacie.

Istotnym punktem programu była codzienna Eucharystia, podczas której. Młodzi mogli wypowiadać swoje intencje, przybliżała nas do Boga i uczyła wielu ważnych rzeczy. Uświadomiła również, że Jezus przychodzi wszędzie – nie tylko w bogato zdobionym kościele, ale także na małym, skromnym stoliczku. Zaraz po przyjeździe młodzież poszła nad pobliskie Jezioro Karsińskie, by poczuć smak lata i przygody. W programie znalazły się również kajaki, rejs żaglówką, rowery wodne oraz rozgrywki w siatkówkę plażową. Kłecka grupa udała się też na Czwartkowy Wieczór Kaszubski do Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach, zwiedziła również Charzykowy i Chojnice, gdzie odbyła się pożegnalna Eucharystia. Podczas wycieczki nie zabrakło aspektów przyrodniczych. 15-osobowa grupa udała się do Dębu „Bartuś” znajdującego się na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” (trasa liczyła 14km) – mimo złej pogody, humory wycieczkowiczów nie znikły. Następnego dnia 7 osób udało się na wycieczkę wokół Jeziora Witoczno (9km).

Uczestnicy wycieczki brali udział w podchodach zorganizowanych przez ratowników, które zakończyły się ogniskiem. Nie mogło też zabraknąć dyskoteki i wieczorku zapoznawczego. Mimo wielu atrakcji przygotowanych przez opiekunów, młodzi mieli w sobie tyle energii, że zasypiali dopiero we wczesnych godzinach rannych.

Za trud włożony w sprawowaniu opieki nad dziećmi Opiekunom i Organizatorom za tak wiele miłych wspomnień serdeczne Bóg zapłać!

Leave a Reply