Śladami Objawień Matki Bożej – Gietrzwałd

dsc09318„Błogosławiona na całym świecie” to temat tegorocznych październikowych celebracji. Młodzież naszej parafii przez cykl piątkowych spotkań, będzie chciał pokazać kilka miejsc, gdzie Matka Boża przypomina, że miłosierdzie jest największym przymiotem Pana Boga. Zostanie pokazane kilka miejsc gdzie Matka Boża objawiła się ludziom i pozostawiła swoje przesłanie.   

Istotą objawień maryjnych, zatwierdzonych przez Kościół jest przypomnienie dobrej nowiny o zbawieniu. Pierwszymdsc09308 miejscem, do którego zabrała nas młodzież był Gietrzwałd, w którym od 27 czerwca do 16 września 1877 roku, trwały Objawienia Matki Bożej. Głównymi wizjonerkami były Justyna Szafryńska i Barbara Samulowska. Matka Boża przemawiała po polsku, a na pytanie dziewczynek: Kto Ty Jesteś? Odpowiedziała: Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta„.

Młodzież przypomniała też przesłanie, które zostawiła Maryja objawiając się w Gietrzwałdzie: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta! Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec. Jeśli ludzie będą się gorliwie modlić, Kościół nie będzie prześladowany, a osierocone parafie otrzymają kapłanów„.

Dlatego nie bójmy się chwytać za różaniec i klękać na kolana! Nie bójmy się wznosić do nieba błagalnego głosu! Nie bójmy się mówić do Matki Bożej: „módl się za nami grzesznymi”, bo Ona zawsze słucha.  

Leave a Reply