Serce i paczka dla naszego dzieciaczka…

IMG_0248
„Choinka Miłości” w kaplicy Matki Bożej 
 

Nasi parafianie podczas tegorocznego adwentu po raz pierwszy włączyli się w nową akcję pt:„Choinka Miłości”. Pomysł na takie przedsięwzięcie zrodził się nie tak dawno. Otóż dwa tygodnie adwentu okazały się wyjątkowe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wielu z nas włączyło się w to szlachetne i piękne dzieło. 

IMG_0255
Po pierwszym tygodniu adwentu

Przez dwie niedziele adwentu (30.11 – 14.12) Parafialny Zespół CARITAS zebrał 61  paczek dla dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin, które mieszkają w naszej parafii. Sam początek okazał się dla wielu z nas zaskakujący. W pierwszą niedzielę, kiedy w kościele ustawiono choinkę z serduszkami, wszyscy zostali poruszeni. Po pierwszych trzech Mszach św. zabrakło dla serduszek. 

Adwentowe dzieło miłości przeszło najśmielsze oczekiwania, tych którzy stali się pomysłodawcami oraz pomogli w przeprowadzeniu akcji. W niedzielę zwaną GAUDETE – niedzielę radości – zakończyliśmy z „powodzeniem” naszą parafialną  inicjatywę. Po przeliczeniu okazało się, że wszystkie serca powróciły z pięknymi paczkami, które na pewno przyniosą radość maluchom.

IMG_0332
„Serce i paczka dla naszego dzieciaczka”

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim naszym hojnym parafianom i darczyńcom, którzy bardzo chętnie odpowiedzieli na apel. Świadczy to o dojrzałości i odpowiedzialności naszej wspólnoty za drugiego człowieka. Dajemy dowód, że nie pozwolimy zapomnieć o innych, zwłaszcza potrzebujących. Jeszcze w tym tygodniu najmłodsi parafianie otrzymają wspaniałe prezenty. Jeszcze raz na ręce parafian składają podziękowania: ks. Mirosław Kędzierski – proboszcz,  pani Małgorzata Wiatrowska – prezes Parafialnego Zespołu Caritas oraz pomysłodawca ks. Damian Woźniak.

 

Leave a Reply