ŚDM 2016 – Piątek dniem miłosierdzia [zdjęcia]

DSCN9136Piątek (22 lipca) w planie ŚDM był dla nas dniem miłosierdzia. Dzień rozpoczęliśmy od Eucharystii sprawowanej w kościele wspólnie z grupą z Mieściska. Poświęcony on  został dwóm przestrzeniom: osobie św. Jana Pawła II oraz uczynkom miłosierdzia. Jak było? Zobacz i oceń!

Ponadto udało nam się też odwiedzić Lednicę – miejsce spotkań młodzieży z całej Polski oraz Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie. Wcześniej na płycie stadionu miejskiego w Kłecku rozegrany został mecz: Polska – Czechy, który zakończył się wynikiem 2:3 dla gości. Jak przystało w Roku Miłosierdzia… Nie obyło się bez jadła, które zapewnili nam p. Violetta i Jacek Leśni. Dziękujemy im za pomoc w ŚDM.

Mecz ten miał szczególny charakter. Podczas niego odbyła się zbiórka pieniędzy na DPS w Łopiennie. Zebrano blisko 900 zł. Młodzież zebrane fundusze przekazała siostrom już tego samego dnia. Młodzi Czesi i Polacy wykonali też prace na rzecz klasztoru, realizując konkretny uczynek miłosierdzia.

Nie obyło się bez wspólnego uwielbienia Pana Boga w Janowcu Wielkopolskim. Ufamy, że będą dobre owoce z tego dnia.

Leave a Reply