ŚDM – Czesi poznali historię miasta [zdjęcia]

DSCN8335W czwartek (21 lipca) nasi przyjaciele z Czech poznawali historię miasta. Po krótkiej modlitwie w naszym kościele udali się na spacer po uliczkach naszego miasta, aby poznać najważniejsze miejsca wpisane w ową historię. „Trasa pięciu kłeckich kościołów” – tak brzmiał punkt programu. 

Jak historia, to historia na całego. We wspomnianą tematykę wprowadził na początku ks. Proboszcz, który opowiedział o parafialnej świątyni. Natomiast o pozostałych ciekawych miejscach naszego miasta, o kościołach, o wydarzeniach opowiadała pani Barbara Wawrzyniak – nauczyciel historii w Kłecku i członek Towarzystwa Miłośników Kłecka.

Działo się dużo. Był czas słuchania i odpoczywania. Po małej przerwie w plebanijnych ogrodach Czesi udali się do Budziejewka. Tam odbyła się Msza pod przewodnictwem ks. kard. Vlka – emerytowanego Prymasa Czech. A wieczorem kolejna dawka historii w Murowanej Goślinie podczas plenerowego przedstawienia pt: „Orzeł i Krzyż”. Z pewnością ten dzień zapisze się na długo w pamięci młodzieży z Czech i młodzieży z naszej parafii.

Leave a Reply