ŚDM 2016 – Niedziela w parafii z Czechami [zdjęcia]

DSCN9585Po kilku spędzonych dniach z Czechami dotarliśmy do mety. Niedziela była dniem centralnym dla wspólnoty parafialnej. O godzinie 10.00 razem przeżywaliśmy wspólną Eucharystię, której przewodniczył ks. Mirosław Kędzierski. Koncelebrował ją nasz gość ks. Kamil Skoda, który na końcu mówił o swojej pracy w Czechach. Jest nieco inna charakterystyka pracy niż w Polsce…

Dzień rozpoczął się w rodzinach. Następnie sprawowaliśmy wspólnie Mszę św. w kościele parafialnym. Tam nastąpiło krótkie pożegnanie. Po obiedzie w rodzinach, które przyjęły naszych gości (było to 18 rodzin) pojechaliśmy do Budziejewa na „Bal Świętych”. Mieliśmy okazję, aby poznać kulturę, kraje oraz postacie polskich i czeskich świętych. Polacy poznali św. Zdzisławę, a Czesi bł. Karolinę Kózkównę.

Po wszystkim o godzinie 19.10 na kłeckim rynku pożegnaliśmy gości oraz naszą grupę młodzieży, którzy z ks. Damianem, s. Wenancją i s. Dorotą pojechali do Krakowa na centralne obchody ŚDM 2016. Życzymy wszystkim radości na najbliższe dni!

Leave a Reply