ŚDM 2016 – Dzień centralny w Gnieźnie [zdjęcia]

DSCN9202W sobotę przedpołudniem nasi goście i wolontariusze wyjechali na wydarzenia przygotowane przez Komitet Organizacyjny ŚDM w naszej diecezji. Wszystko rozpoczęto na placu św. Wojciecha. Tam zawiązano wspólnotę, powitano narodowości i delegacje. Następnie była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

Po Mszy wszyscy przeszli w muzycznym klimacie na plac do seminarium, gdzie pątnicy posilili swoje ciała. Zakończywszy posiłek wszyscy ruszyli do zabawy miejskiej. Celem było odwiedzenie kilkunastu miejsc gnieźnieńskiego miasta, które miały zaznajomić gości z faktami historycznymi i kulturalnymi pierwszej stolicy Polski.

Całość zakończyły wydarzenia na stadionie żużlowym. Młodzi zostali tam porwani rytmem muzyki. Atmosferę podkręcali oczywiście nasi Czesi. Dziękujemy im za spontaniczność!

Leave a Reply