ŚDM 2016 – Czesi są u nas… [zdjęcia]

DSCN8084Od dzisiaj na terenie naszej parafii gościmy 45 braci i sióstr z Czech. Po godzinie 20.00 oficjalnie przywitaliśmy z wolontariuszami ŚDM naszych gości. Następnie zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie w kościele parafialnym. Tam nasi duszpasterze ks. Mirosław Kędzierski i ks. Damian Woźniak przywitali młodzież z diecezji litomierzyckiej. Ponadto naszych młodych z zza granicy powitały władze miasta Kłecka – p. Adam Serwatka oraz p. Jan Borkowicz. 

DSCN8056Na słowo pochwały zasługują 4 uczestnicy ŚDM w naszym dekanacie, którzy dotarli do nas w 10 dniowej pielgrzymce. Podróżując przez Czechy i całą Polskę pieszo, „na stopa” i różnymi środkami transportu przybyli przed całą grupą z diec. litomierzyckiej. Wśród nich jest też ks. Kamil Skoda, który towarzyszy młodym. A zatem naszym gościom oraz parafianom życzymy radości.

Leave a Reply