ŚDM 2016 coraz bliżej…

DSCN2732W środę 9 grudnia odbyło się spotkanie w sprawie organizacji ŚDM w dekanacie Kłeckim. Włodarze gminy Mieleszyn, gminy Mieścisko oraz burmistrz miasta i gminy Kłecko spotkali się z kapłanami, by omówić spotkanie młodych z całego świata. 

Jak wiemy nasz dekanat czeka niezwykłe wydarzenie w lipcu 2016 r. Parafie w dekanacie odwiedzi młodzież przybywająca na Światowe Dni Młodzieży. Od 20 do 25 lipca przyjedzie ponad setka młodych ludzi, aby przeżyć z nami spotkanie młodych z papieżem.Prawdopodobnie do dekanatu Kłeckiego przyjadą Czesi.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter informacyjny i dyskusyjny. Poprzez rozmowę kapłanów (ks. Mirosława Kędzierskiego, ks. Andrzeja Panasiuka i ks. Damiana Woźniaka) z przedstawicielami władz samorządowych (p. Adamem Serwatką – burmistrzem Kłecka, p. Alicją Kędracką – sekretarzem gminy Mieścisko oraz p.  Januszem Sztukowskim – sekretarzem gminy Mieleszyn) próbowano nakreślić wizję spotkania, cele i możliwości zaangażowania społeczeństwa w przeżywanie i udział w ŚDM.

Liczymy, ze rozmowy i wszelkie poczynania przyniosą efekty oraz pozwolą dobrze zapromować nasze małe miejscowości wśród przybywających na ŚDM.

Leave a Reply