Sanktuaria Śląskie – Dzień III [zdjęcia]

DSCF8431Kolejny dzień pielgrzymki po Sanktuariach Maryjnych był nieco inny od pozostałych. Cała grupa udała się poza granice naszej Ojczyzny. Tym ciekawym miejscem do zwiedzania okazała się Praga – stolica Czech. Jedno z najpiękniejszych miast Europy wprawiało w zachwyt i zdziwienie.P1190467

Po porannej Eucharystii wszyscy pątnicy udali się autokarem do Czech. Cały czwartkowy dzień był poświęcony zwiedzaniu Pragi. Na samym początku uczestnicy nawiedzili katedrę św. Wita. Miejsce szczególne dla nas Polaków, gdyż tam znajdują się relikwie św. Wojciecha, naszego patrona diecezji oraz Polski.

Do miejsc, które zwiedzili i zobaczyli nasi pielgrzymi zaliczymy jeDSCF8479szcze Hradczany i Zamek Praski, Mała Strana, Praskie Dzieciątko, Most Karola, Stare Miasto oraz ścianę poświęconą pamięci Johna Lenona. Na moment zatrzymano się przy zegarze astronomicznym Orloj, który mierzy czas według metody babilońskiej. Następnie wszyscy przeszli plac Wacława udając się w stronę dworca, gdzie czekał autobus powrotny do Wambierzyc.

DSCF8602

Dzień zakończono wspólnym śpiewaniem pieśni Maryjnych oraz Apelu przy sanktuarium Wambierzyckim. Śpiew pielgrzymów, dźwięk trąbki na której grał p. Eugeniusz Jata, zaciekawił samych mieszkańców. Zwieńczeniem był pokaz iluminacji sanktuarium. Niezapomniane przeżycia, piękne uliczki, kamienice pozostaną w pamięci po powrocie do domu.

Leave a Reply