Sanktuaria Śląskie – Dzień II [zdjęcia]

DSCF8335Dla pielgrzymów z naszej parafii dzień drugi okazał się wyjątkowy. Początek dnia rozpoczęła wspólna Eucharystia w Wambierzyckim Sanktuarium. Każdy dzień pielgrzymowania rozpoczynało właśnie wspólne łamanie chleba. Ks. Damian sprawował przez te dni Msze św. w intencjach, które mieli pielgrzymi. 

 

 

Już wczesnym rankiem uczestnicy udali się z sanktuDSCF8184arium w Wambierzycach do Błędnych Skał. Chcąc się tam dostać pokonano drogę Stu Zakrętów. Na miejscu, mimo iż była mała mgła, panowała świetna atmosfera wśród pielgrzymów. Podczas całego przejścia było bardzo wesoło.

Kolejne ciekawe miejsce, które odwiedzili pielgrzymi to mała miejscowość Czermna i kaplica czaszek. Dlaczego czaszek? Ponieważ jej wnętrze, z resztą jak i cała kaplica jest grobowcem dla ludzkich szczątek. Kaplica wypełniona jest cała czaszkami i kośćmi ludzkimi. Na końcu poP1190367modlono się w intencji wszystkich zmarłych spoczywającym w tym miejscu.

Tego dnia uczestnicy przenieśli się również w świat dzieciństwa. Otóż przed nawiedzeniem kaplicy czaszek pielgrzymi odwiedzili Muzeum Zabawek „Bajka” w Kudowie Zdrój. Było można tam zobaczyć epokowe zabawki, elementarze z któryP1190397ch uczyli się sami uczestnicy. Sama miejscowość sprzyjała tego dnia nie tylko kuracjuszom, ale i naszym uczestnikom wyjazdu. W Parku Zdrojowym zatrzymali się na dobrej kawie. Następnie przechodząc alejkami parku kosztowali leczniczej wody. Smak wody niepowtarzalny …

W drodze na górę Igliczną zahaczono jeszcze o Duszniki Zdrój. Miejsce także szczególne. Związane z Fryderykiem Chopinem. Dalej pielgrzymi zwiedzali sanktuarium na górze Iglicznej. Nazwa wyjątkowa, bo to sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. Jest ona patronką kobiet oczekujących poczęcia, ludzi dotkniętych chorobami oczu, sportowców i DSCF8401turystów. Należy zaznaczyć, że miejsce to nawiedził sam Jan Paweł II jako biskup krakowski.

Na zakończenie dnia wszyscy udali się na odpoczynek do Wambierzyc, gdzie po kolacji mogli podziwiać ruchomą szopkę oraz dróżki kalwaryjskie. Na nich odśpiewano Apel Maryjny, który zamknął cały dzień.

Leave a Reply