Sanktuaria Śląskie – Dzień I [zdjęcia]

P1190275W dniach od 7 do 10 lipca grupa pielgrzymów z Kłecka wyruszyła do sanktuariów na Śląsku. Przez kilka dni odwiedzili kilka z licznych sanktuariów. Takie pielgrzymki już od kilku lat wpisały się w życie naszej wspólnoty.Uczestnicy wspólnie z s. Klaudią Wawrzyniak i ks. Damianem Woźniakiem przeżyli swoje rekolekcje w drodze.

Wakacje są zawsze okazją do nabierania sił i odpoczywania. Od jakiegoś czasu w naszej parafii organizowane są pielgrzymki, aby parafianie nabrali sił duchowych pielgrzymując do sanktuariów. Tym razem 50 osób wyjechało do śląskich sanktuariów.

P1190257
Msza św. w Trzebnickim sanktuarium

We wtorek (7 lipca) na pielgrzymim szlaku znalazły się  sanktuaria Maryjne – miejsca szczególnej obecności Matki Bożej. Trzeba wspomnieć, że nie tylko… W pierwszy dzień uczestnicy odwiedzili sanktuarium w Trzebnicy, które poświęcone jest św. Jadwidze. Tam na miejscu, w godzinach dopołudniowych odprawiono Mszę św.

P1190292
Budynek „Panoramy Racławickiej”

Następnie pielgrzymi ruszyli w stronę Wrocławia, aby podziwiać przepiękną Panoramę Racławicką. Jest to niesamowite dzieło, które przenosi oglądających  do innej epoki. Dalej wszyscy przeszli na rynek Wrocławski, aby podziwiać malowniczy krajobraz złożony z zabytkowych kamieniczek.

Po krótkim spacerku w centrum Wrocławia ruszono w stronę Barda Śląskiego – kolejnego sanktuarium Maryjnego na Śląsku. Tam zwiedzono sanktuarium, poznano historię założenia tego miejsca oraz w podziemiach można było zobaczyć ruchomą szopkę betlejemską.

DSCF8411
Wambierzyce – sanktuarium…

Kolejnym miejscem na drodze pielgrzymów okazały się Wambierzyce. W tej miejscowości znajduje się przepiękne Sanktuarium Królowej Rodzin. To miejsce pielgrzymi obrali jako miejsce zakwaterowania i odpoczynku podczas zwiedzania okolicznych miejscowości. Naturalnie dzień pierwszy uznano za ubogacający. Wśród pielgrzymów panowała radość ze spotkania i możliwości wspólnego podróżowania. Modlitwy przeplatane śpiewem przy dźwięku trąbki (p. Eugeniusz Jata) towarzyszyły całej wspólnej drodze do Wambierzyc.

Leave a Reply