Ruszyła akcja „Choinka Miłości”

DSCN0608W naszej parafii po raz pierwszy ruszyła akcja „Choinka Miłości”, której pomysłodawcą stał się ks. Damian Woźniak – wikariusz naszej parafii. Przez dwie niedziele adwentu (30.11 – 14.12) w taki sposób Parafialny Zespół CARITAS chce zbierać paczki świąteczne dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych z naszej parafii.

Jak włączyć się do tej świątecznej inicjatywy?

To bardzo proste. W kaplicy Matki Bożej specjalnie na ten czas została ustawiona choinka z serduszkami. Na każdym z nich jest określona płeć, wiek dziecka i numer. Wystarczy zabrać takie serce do domu i zorganizować paczkę świąteczną dla takiego dziecka, którą będzie można złożyć przed ołtarzem w kaplicy Matki Bożej w specjalnym wiklinowych koszach. Ważne jest, aby dołączyć zabrane ze sobą serce. Akcja jest anonimowa.

DSCN0600
Pomysłodawca bierze serce

Liczymy na gest otwartości serc i niech wspólnie przyczynimy się do sprawienia najmłodszym parafianom radości na święta. Nie bój się! Przyjdź i zrób miły prezent dla bliźniego.

Leave a Reply