Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych

Dziś, 1 października, we wszystkich kościołach rozpoczyna się „szturm do nieba” poprzez modlitwę różańcową. Różaniec jest nam dany jako szczególna pomoc – to droga naszego zbliżania się do Boga i wypraszania potrzebnych łask.

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej, sprawowanej przez ks. Proboszcza Mirosława Kędzierskiego, modliliśmy się za naszą wspólnotę różańcową działającą w parafii. Tworzy ją 7 róż różańcowych – 6 żeńskich i 1 męska, których członkowie codziennie ofiarują dziesiątkę różańca w wyznaczonych intencjach. W sposób szczególny polecaliśmy dziś wszystkie Matki i Ojców oraz ich rodziny Matce Najświętszej prosząc o Jej opiekę i wstawiennictwo. Członkowie róż różańcowych włączyli się czynnie w liturgię, czytając Słowo Boże oraz niosąc dary ołtarza. W imieniu całej wspólnoty przekazali także dar serca – trzy nowe pozłacane wazony na kwiaty do naszego kościoła. Po zakończeniu Mszy Świętej była okazja do wspólnego spotkania przy kawie i słodkim poczęstunku w salce parafialnej.