Różaniec modlitwą pokoju i błogosławieństwa

Modlitwa różańcowa jest tak samo piękna co i trudna. Piękna, ponieważ pozwala przybliżyć się do Boga, odkryć wielką rolę Maryi w historii zbawienia oraz wyjednać tak bardzo potrzebną nie tylko każdemu z nas, lecz również całemu światu łaskę pokoju i błogosławieństwo. Trudna, ponieważ wymaga modlitewnego skupienia, uruchomienia wyobraźni oraz cierpliwego powtarzania tych samych modlitw. Piękno i trud Różańca tworzą jedną całość, a właściwie stanowią istotę tej niezwykle urokliwej modlitwy, wpisującej się już od wieków w duchowe bogactwo Kościoła. Zapraszamy wszystkich Parafian do tego, aby włączyli się we wspólne odmawianie Różańca. Niech zbyt błahe powody nie odciągają nas od tej modlitwy, ale wręcz odwrotnie, niech staną się sygnałem mobilizującym nas do włączenie się w nią we wspólnocie naszej parafii.

Różaniec święty:
– dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o 16:3o,
– dla dorosłych od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:3o.
– dla młodzież – w piątki o godz. 19,3o