Różaniec Młodych

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za …

Październik, miesiąc Różańca Świętego w pełni, więc kolejne spotkanie z Młodymi. Tym razem rozważania tajemnic bolesnych różańca były oparte na przykładzie bł. Rodziny Ulmów. Rodzina Ulmów – Józef, Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci została uroczyście beatyfikowana 10 września w Markowej na Podkarpaciu. Młodzież pokazała Józefa i Wiktorię jako kochających się małżonków, którzy kierując się Chrystusowym wezwaniem, że “cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”, podjęli heroiczną decyzję o przyjęciu pod swój dach ośmiorga żydowskich uciekinierów. Oddali Bogu życie całej swojej rodziny, by dać piękne świadectwo miłości, na której zbudowali swój dom.

Dzisiejsze rozważanie może stać się  przykładem i inspiracją dla wszystkich chrześcijańskich rodzin, które pragną wypełniać Bożą wolę, otwierać się na każde życie i w modlitwie różańcowej odnaleźć siłę do stawiania czoła najtrudniejszym wyzwaniom rodzinnym i społecznym.

Już dziś zapraszamy w piątek, 27 października ostatni różaniec przygotowany przez młodzież.