Roraty Młodych

Musi się modlić dusza czysta i piękna, bo inaczej utraciłaby swoją piękność; modlić się musi dusza dążąca do tej czystości, bo inaczej nie doszłaby do niej; modlić się musi dusza dopiero co nawrócona, bo inaczej upadłaby z powrotem; modlić się musi dusza grzeszna, pogrążona w grzechach, aby mogła powstać. I nie ma duszy, która by nie była obowiązana do modlitwy, bo wszelka łaska spływa przez modlitwę. – Święta s. Faustyna

 

Mija pierwszy tydzień Adwentu. W naszej parafii czas bardzo intensywny. Po całym tygodniu Rorat, piątkowej Nocy Skupienia, Synodzie Szkolnym, dziś przyszedł czas na realizację kolejnego pomysłu naszych duszpasterzy. Dla wszystkich, którzy w tygodniu nie mogą uczestniczyć w Roratach, a chcą owocnie przeżyć ten czas oczekiwania  zorganizowali Roraty Młodych (nie tylko ciałem). Msza Święta została odprawiona o godzinie 7:00, przewodniczył jej ks. Adam Piechowiak. Homilię wygłosił dk Adam z gnieźnieńskiego seminarium; mówił w niej:

Bóg powołał każdego z nas do wspaniałego życia. Każdy z nas jest powołany – zaproszony by być szczęśliwym, już tu na ziemi na twojej drodze, którą przeznaczył ci Bóg, a potem w niebie. Jednak co zrobisz z tym zaproszeniem zależy od ciebie.(…) Pan Bóg kieruje różne zaproszenia na różne drogi.Do życia w małżeństwie, może do życia w samotności a może do kapłaństwa do bycia księdzem, czy też do życia zakonnego.

Po Eucharystii ks. Adam zaprosił wszystkich na plebanię, gdzie czekała ciepła herbata i śniadanie.