Rodzinny Spacer Orszakowy

Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte zostały odprawione według porządku niedzielnego. Tradycją tego dnia był Orszak Trzech Króli ulicami miast. W tym roku, ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, taka forma świętowania nie mogła mieć miejsca. Nasza parafia, postanowiła zorganizować orszak w innym wydaniu. Parafianie zostali zaproszeni na Rodzinny Spacer Orszakowy. Wszystkie rekwizyty (korony, śpiewniki), zostały już rozdane w minioną niedzielę po Mszach Świętych.

Królowie czekali w trzech różnych miejscach – przy krzyżu na Glinkach, w amfiteatrze i na Rynku. Spacer zaczynał się u króla na Glinkach, gdzie każdy otrzymał kartę z kolorami królestw, a naklejki rozdawali królowie. Spacer kończył się w kościele, gdzie na wszystkich czekała Święta Rodzina. Za dar, jakim była karta z naklejkami, każdy dostał słodką niespodziankę. Jako ostatni, pokłon Świętej Rodzinie oddali Trzej Królowie, ofiarując swoje dary złoto, kadzidło i mirrę.