Rodzina Rodzinie

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyłączyła się do akcji Caritas Polska, w ramach której rodziny polskie mogą wspomóc rodziny ukraińskie. Akcja realizowana dzięki Poczcie Polskiej, która powołując akcję „Paczka na Ukrainę” umożliwia bezpłatne przesyłanie paczek na Ukrainę do końca marca br.

W akcji może wziąć udział  każdy, kto na adres: [email protected] wyśle mail zgłaszający chęć uczestnictwa w akcji. W mailu zwrotnym zostanie poproszony o deklarację udzielenia pomocy oraz zostanie odesłana krótka informacja dotycząca przygotowania paczki oraz podamy kontakt na Ukrainie. Ze względu na ochronę danych osobowych, nie możemy przekazać bezpośredniego adresu rodziny ukraińskiej. Przekazujemy jedynie jej numer identyfikacyjny, oraz adres księdza proboszcza na Ukrainie, który zadba o to aby właściwa paczka trafiła do przypisanej jej rodziny.  Do numeru dołączony zostanie  krótki opis rodziny, otrzymany  ze strony ukraińskiej.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej koordynuje akcję pomocy rodzinom z parafii p.w. św. Antoniego w Tarnopolskiej oblasti. Na liście jest 75 rodzin i osób potrzebujących.

Leave a Reply