Rocznica objawień w Fatimie

„Nie bójcie się”. Dokładnie 106 lat temu Matka Boża po raz pierwszy objawiła się w Fatimie.

Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 106. rocznica objawień Maryi trojgu dzieci w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima. Objawienia rozpoczęły się 13 maja 1917 roku i trwały przez 6 kolejnych miesięcy. Maryja ukazywała się dzieciom co miesiąc.

W Fatimie, podczas uroczystych obchodów, zwracając się do pielgrzymów, najbliższy współpracownik Ojca Świętego apelował o wpatrywanie się w postać Jezusa Chrystusa i jego matki Maryi z ufnością. Podkreślał, że dla Kościoła historia świata, która jest naznaczona cierpieniem, ma ostatecznie „szczęśliwą przyszłość„, a „Bóg nie oddalił się od ludzkości„.

Dziś w naszej parafii, po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w Nabożeństwie Fatimskim. Wszystko rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski. Po Eucharystii nasi duszpasterze odpalili wiernym świece, po czym wyruszyła uroczysta procesja wokół kłeckiego rynku, podczas której odmówiono różaniec. Różaniec, który jest świadectwem wiary, miłości i ufności, że Chrystus spełni składane prośby. Nabożeństwo prowadzone przez ks. Adama Piechowiaka zakończyła Litania Loretańska i wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Kolejne Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się we wtorek, 13 czerwca o godz. 20:00. ZAPRASZAMY!!!