Rocznica Chrztu Polski – „Gdzie chrzest, tam nadzieja” [zdjęcia]

dav

W dniach od 14 do 16 kwietnia miały miejsce ogólnopolskie obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Wielu z nas duchowo towarzyszyło uroczystościom związanym z chrztem Polski. Wśród naszej wspólnoty znalazły się osoby, które świętowały obchody w Gnieźnie i Poznaniu. Jak wyglądało świętowanie rocznicy chrztu? Sami zobaczcie…

dav

Starsi i młodzi parafianie włączyli się w ogólnopolskie obchody 1050 rocznicy chrztu Polski, które miały miejsce w dniach od 14-16 kwietnia 2016r. w Gnieźnie i Poznaniu. Ich udział i obecność w tych wydarzeniach zapisała się w historii kraju i życiu naszej wspólnoty. W centralnych obchodach w Gnieźnie udział brali także kapłani z Kłecka (ks. Proboszcz i ks. Wikariusz).

DSCN4730Natomiast w sobotę 16 kwietnia br. wśród 35 tys. osób zgromadzonych na poznańskim stadionie w sobotę 16 kwietnia, znaleźli się też i nasi z Kłecka. Uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez legata papieskiego kard. Pietro Parolina, koncertach i widowiskach przygotowanych na tę okazję. Ponadto byli świadkami chrztu i bierzmowania osób dorosłych. Po obchodach uczniowie gimnazjum i wolontariusze ŚDM podzielili się wrażeniami z księdzem Damianem i krótko stwierdzili: „Warto było jechać!”.

Leave a Reply