Relikwie bł. Jana Pawła II są już w Kłecku [wideo + zdjęcia]

P11005333 maja podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II do kościoła parafialnego w Kłecku.  Relikwie włosów błogosławionego papieża zostały umieszczone w relikwiarzu przedstawiającym  św. Jadwigę Śląską, patronkę naszej parafii, a zarazem patronkę dnia wyboru  na papieża kardynała Karola Wojtyłę. Ks. proboszcz Mirosław Kędzierski w swojej homilii zaznaczył, że relikwie „najmłodszego” obecnie  błogosławionego Polaka, są wielkim darem dla parafii a zarazem wyzwaniem i powinny się stać wzorem postępowania w codziennym życiu. Po zakończonej Eucharystii odbył się przemarsz  pod Pomnik Obrońców Kłecka i obchody związane z uroczystościami 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Okolicznościowe przemówienie wygłosił pan. Mieczysław Szczepański – Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko. Podczas uroczystości obecne były poczty sztandarowe, przedstawiciele: miejscowych władz samorządowych, szkolnictwa i organizacji pozarządowych. Obchody swoimi występami uświetnił chór „Tylko Echo”  oraz orkiestra dęta w której gościnnie wystąpił ks. Zbigniew.

Leave a Reply