Rekolekcje ze św. Józefem

O chwalebny Święty Józefie, przybrany ojcze Pana Naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi. Oto ja, niegodny Twój czciciel. Oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyproś mi łaskę dobrego życia i spokojnej śmierci wraz z łaskami, o które proszę. – nowenna do św. Józefa

Dziś pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Rozważania rekolekcyjne będzie prowadził ks. Adam Piechowiak, który przybliży nam postać św. Józefa. Mszę Świętą koncelebrowaną, odprawili nasi duszpasterze. Rozpoczynając nasze rekolekcje, wyciszmy się i nadstawmy ucha, na to, co Bóg ma nam do powiedzenia.
Na dzisiejszej Eucharystii, modlono się za zmarłych ojców i mężów, dziękując za dobro, które z ich rąk otrzymaliśmy, przebaczając im wszystko to, co było ułomnością i złem.
Nabożeństwo do św. Józefa, pozwoliło zadać pytanie Bogu, dlaczego w życiu natrafiliśmy na tak wiele trudności. Za Jego wstawiennictwem, prosiliśmy o pomoc i wsparcie oraz dobrą śmierć gdy przyjdzie na to czas.

BIERZMY PRZYKŁAD ZE ŚW. JÓZEFA I PROŚMY TEGO WIELKIEGO PATRONA O WSTAWIENNICTWO I POMOC W NASZYCH POTRZEBACH.