Rekolekcje dla dorosłych 15-18.03.2015

DSCN0844

Głodny myśli, że najbardziej potrzebuje chleba (…), spragnionemu wydaje się, że jego ocaleniem jest woda (…), chory myśli, że zdrowia potrzebuje najbardziej (…). Ale największym pragnieniem serca jesteś Ty Boże.”

Czas Wielkiego Postu, przygotowuje nas do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Daje nam możliwość wyciszenia, pokuty i nawrócenia. We współczesnym świecie borykamy się z wieloma problemami, biedy, bezrobocia, chorób, poczuciem niesprawiedliwości. Mamy swoje wady, złe przyzwyczajenia, słabości. Czujemy bezradność, lęk, bezmiar cierpienia.

Jednak chrześcijanin to człowiek radości i nadziei. Może nadszedł czas, aby uporządkować sprawy swego sumienia. Okazją ku temu będą Rekolekcje Wielkopostne, które pomogą nam się zastanowić: Jak w moim życiu mogę naśladować Jezusa Chrystusa; Jak żyć w obecnym świecie, który proponuje inne postawy i „wartości” niż Jezus Chrystus.

Rekolekcje wielkopostne Kłecko 2015

Prowadzi: ks. Roman Siatka MSF z Górki Klasztornej

 

Sobota, 14 marca 2015

          – Msza Św. wieczorna z kazaniem rozpoczynającym.

Niedziela, 15 marca 2015

          – Msze Św. z kazaniem – „Czy śmierć może być dobra?”

          – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – godz. 17.oo

Poniedziałek, 16 marca 2015 – Godz. 18.oo

         – Msza Św. z kazaniem„Siedem Boleści Maryi”

         – Po Mszy wieczornej – nauka dla małżonków, rodziców i wychowawców.

Wtorek, 17 marca 2015 – Godz. 18.oo

         – Msza Św. z kazaniem„Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek…”

         – Po Mszy wieczornej – nauka dla małżonków, rodziców i wychowawców.

Środa, 18 marca 2015 – Godz. 18.oo

         – Msza Św. z kazaniem  – „Jak przygotować się do dobrej śmierci”

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA

Leave a Reply