Reko-Lekcje dla dzieci i młodzieży – chrzest [zdjęcia]

DSCN3500W dniach od 7 do 9 marca trwały rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Jak zwykle bywa w czasie Wielkiego Postu jesteśmy zaproszeni do nawrócenia. Pomocą mają być odprawiane rekolekcje. Tegoroczne nauki ściśle nawiązywały do tematyki chrztu świętego, gdyż w Polsce obchodzimy 1050 rocznicę chrztu. Dlatego przez trzy dni pochylaliśmy się w naszym kościele w Kłecku nad tematem nowego życia w Chrystusie.

DSCN3591Ks. Zdzisław Pietraszewski, nasz rekolekcjonista i kapelan Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie przybliżył główne prawdy o chrzcie świętym, sakramencie pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Dzielił się swoim bogatym doświadczeniem kapłańskiego życia w naszym kraju oraz poza granicami. Przez 11 lat pracował jako misjonarz  na Ukrainie i Białorusi.

W pierwszy dzień rekolekcji zaprosił do modlitwy i trwania przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci i młodzież modliła się o DSCN3491dary Ducha Świętego oraz  pochylała się nad prawdami, że przez chrzest jesteśmy wszczepieni w Chrystusa i Kościół. W kolejny dzień pochyliliśmy się nad przebaczeniem płynącym w sakramencie pokuty i pojednania. Całość zwieńczyła wspólna Eucharystia, podczas której usłyszeliśmy o zadaniach wypływających z przynależności do Jezusa i Kościoła.

Na zakończenie młodzież i dzieci podziękowały ks. Rekolekcjoniście za obfite w treść konferencje i życzyły dalszych owoców płynących z posługi kapłańskiej.

Leave a Reply