Razem ze Zranionymi!

„Jeśli w przeszłości sposobem reakcji mogło stać się zaniedbanie, to dzisiaj chcemy, aby solidarność, pojmowana w swym najgłębszym i wymagającym znaczeniu, stała się naszym sposobem tworzenia obecnej i przyszłej historii”.  Papież Franciszek

W pierwszy piątek Wielkiego Postu (19 lutego), przeżywaliśmy Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego na małoletnich„. Tegoroczne hasło to „Wspólnota ze Zranionymi„. Wczoraj na Drodze Krzyżowej o godzinie 18:30 stanęliśmy razem, ramię w ramię z osobami, które doświadczyły dramatu wykorzystania. Autorami rozważań dwóch stacji tej Drogi Krzyżowej były osoby, które doświadczyły dramatu wykorzystania seksualnego. Pozostałe stacje zostały przygotowane przez różne osoby i środowiska, które wspierają osoby pokrzywdzone.