RAZEM Z MŁODYMI DLA UKRAINY

Synu! Dla mnie jesteś wystarczający. Nie musisz być najlepszy we wszystkim, nie musisz mieć najlepszych ocen, zdobywać medali na olimpiadzie, wspinać się na najwyższe szczyty by być kochanym. Jesteś moim dzieckiem, zawsze będę cię kochać takiego jakim jesteś. Bo jesteś wystarczający.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego młodzież z naszej parafii zaprosiła na kolejna Drogę Krzyżową, której tematem był: „BRAK AKCEPTACJI SIEBIE”. Kolejny krzyż z jakim boryka się człowiek w współczesnym świecie, ludzie bowiem nie potrafią zaakceptować swoich słabości. Niska samoocena, negatywne postrzeganie siebie ma podłoże w wielu czynnikach. Dzisiejszy świat, w którym social media promują sztuczne piękno, idealne sylwetki, mogą być dla osób z niskim poczuciem własnej wartości zabójstwem. Młodzież pokazała, że każdy z nas jest wyjątkowy, że zasługuje na miłości i szacunek drugich, każdy jest wartościowy. W swoich rozważaniach pokazali, że Bóg kocha człowieka mimo wszystko, Jego miłość jest darmowa. Zawsze stoi obok i mimo trudności i problemów trzyma za rękę i prowadzi do szczęścia.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej został odśpiewany Apel Jasnogórski, po którym rozpoczęła się całonocna adoracja, ofiarowana w intencji pokoju na świecie i zakończenia walk w Ukrainie.

W rozpoczynającym się jutro tygodniu w naszej parafii kontynuujemy inicjatywę Młodych – „RAZEM DLA UKRAINY”, a temat kolejnej Drogi Krzyżowej Młodych – „DEPRESJA”.