PWSD w Gnieźnie – modlitwa za naszą parafię

Społeczność Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie prowadzi inicjatywę, że każdego dnia w seminarium, modlą się za inną parafię naszej diecezji. Diecezję podzielono i wyznaczono terminy dla każdej z parafii. Naszej rodzinie parafialnej wyznaczono dzień 22 marca 2021 roku. Do naszej parafii, na zaproszenie naszych duszpasterzy, przybyli przedstawiciele seminarium wraz z ks. Rektorem, aby wspólnie z naszą wspólnotą się modlić.

Klerycy spotkali się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej, opowiedzieli o swoim życiu w seminarium, poprowadzili wspólne modlitwy i śpiewy. Na zakończenie spotkania ks. Rektor poświęcił dzieciom książeczki, medaliki i świece.

O godzinie 18:00 rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. dr Przemysław Kwiatkowski Rektor PWSD. W swojej homilii mówił o rozeznaniu powołania jakie Bóg kieruje do człowieka. Na zakończenie odmówiono Litanie do Św. Józefa, polecając temu wielkiemu patronowi całą naszą parafię.

Po zakończonej Eucharystii, nastąpiło krótkie spotkanie z młodzieżą.