Przyszedł na świat

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, jest taka moc, co smutek w radość przemienia, jest taka siła, co spełnia marzenia… To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

W końcu nadszedł ten czas, na który przygotowywał nas Adwent. Boże Narodzenie – Jezus przyszedł na świat. W sobotnią noc, 24 grudnia Anno Domini 2022 roku, w naszej parafii zostały odprawione dwie Msze Święte – Pasterki, o godz. 22:00 i 24:00. Sprawowali je nasi duszpasterze ks. kan. Mirosław Kędzierski i ks. Adam Piechowiak. Homilię wygłosił ks. Proboszcz, który mówił:

W tym świątecznym zabieganiu, w tym naszym zatroskaniu o to, żeby z najmniejszymi drobiazgami, skrupulatnie wypełnić wszystkie zwyczaje, tradycje świąteczne, możemy niestety zapomnieć to co najważniejsze. Możemy zapomnieć zaprosić tego najważniejszego gościa. Te wszystkie zwyczaje, to wszystko jest piękne, ważne, istotne, ale pod jednym warunkiem, że to wszystko będzie przygotowywało nasze serca na to, aby tam mógł narodzić się przychodzący Jezus.

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, …abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie. Narodziłem się UBOGI, …abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo. Narodziłem się W STAJNI, …abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce. Narodziłem się BEZSILNY, …abyś ty nigdy się mnie nie lękał. Narodziłem się Z MIŁOŚCI, …abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość. Narodziłem się W NOCY, …abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością. Narodziłem się W LUDZKIEJ POSTACI, mówi Bóg, …abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się JAKO CZŁOWIEK, …abyś ty mógł się stać synem Bożym. Narodziłem się PRZEŚLADOWANY OD POCZĄTKU, …abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności. Narodziłem się W PROSTOCIE, …abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się W TWOIM LUDZKIM ŻYCIU, mówi Bóg, …aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca.

Na zakończenie ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia, w których mówił, że najważniejsze jest zdrowie jednak żeby było zdrowie to potrzebny jest przede wszystkim pokój. Dlatego życzył wszystkim pokoju i światła jakim jest narodzony dziś Jezus. Niech On idzie zawsze obok nas bo wtedy wszystko jest łatwiejsze.

Pasterka 22:00

Pasterka o północy