Przynieśli dary Jezusowi – Orszak Trzech Króli… [zdjęcia/video]

DSCN0788Po raz kolejny w Kłecku odbył się orszak Trzech Króli. Na kłecki rynek przed Mszą Świętą o godz. 11. 15 z różnych stron przybyli Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W ten sposób mieszkańcy w Uroczystość Objawienia Pańskiego w pewien sposób chcą manifestować swoją wiarę w Syna Bożego. Trzej królowie przybywający ze Wschodu do Betlejem oddali pokłon narodzonemu Chrystusowi. Jak mówi Pismo Święte ofiarowali: złoto, kadzidło i mirrę. Podobnie było i w Kłecku.

W piękne przedpołudnie Monarchowie przybyli do ludzi zgromadzonych na rynku, aby wspólnie przejść do świątyni parafialnej i oddać pokłon Bożej Dziecinie. Uroczystej procesji oraz Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Mirosław Kędzierski, który zaprosił wszystkich na celebrowanie tej uroczystości. Wspólnie wraz ze wszystkimi uczestnikami przeszli do kościoła, aby złożyć dary przyniesione przez Mędrców u stóp Dzieciątka Jezus.DSCF0224 Nie zabrakło na wspólnym świętowaniu włodarzy miasta, a wśród nich obecny był sam burmistrz Kłecka – Pan Adam Serwatka, który włączył się do wspólnej modlitwy.

Podczas homilii ks. proboszcz zaprosił swoich parafian do pamięci o misjonarzach posługujących w różnych częściach świata. Właśnie szczera modlitwa i wspieranie materialnie różnych dzieł podejmowanych na terenach misyjnych przyczynia się do poszerzania wspólnoty Ludu Bożego.

DSCF0226Po Mszy Świętej wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie z najmłodszymi uczestnikami, którzy nie bali się wraz z rodzinami oddać cześć Panu Jezusowi. W sposób szczególny zaangażowane były dzieci z „Przedszkola Małego Odkrywcy” w Kłecku wraz z rodzinami oraz dzieci i młodzież ze szkól znajdujących się w mieście.

Przygotowano także krótki materiał filmowy, który będzie przez długi czas przypominał wszystkim uczestnikom to niecodzienne wydarzenie. A więc zobacz i odszukaj siebie…

Nie zabrakło też na kłeckim rynku fotoreporterów (Ks. Damian Woźniak, Sławomir Braciszewski oraz Tomasz Kostrzyński), którzy wykonali przepiękne fotografie zgromadzonym uczestnikom.

Leave a Reply