Przyjdź, Panie Jezu! Adwent 2016 rozpoczęty!

dscn6428

W niedzielę 27 listopada rozpoczęliśmy adwentowe czuwanie. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Wraz z pierwszą niedzielą adwentu rozpoczęliśmy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi: „Idźcie i głoście”. W ten program wpisują się tegoroczne roraty…

Każdego dnia od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00, dzieci i młodzież gromadzą się w kościele na Mszy św. ku czci Matki Bożej. Każde dziecko przychodzące na Roraty będzie mogło ułożyć mapę świata, na której znajdzie dwadzieścia miejsc, związanych z działalnością różnych osób, wspólnot, organizacji, fundacji i stowarzyszeń, które realizują nakaz misyjny Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16, 15). Poznając tę działalność, dzieci poznają różne formy głoszenia Ewangelii i do jak wielu miejsc na świecie może ona dotrzeć.

A zatem zapraszamy! Nie może zabraknąć i Ciebie!

Leave a Reply