Przemienieni – po rekolekcjach… [zdjęcia]

IMGP0019„Drabina świętości Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” – to temat rekolekcji wielkopostnych w Kłecku. Swoje dni rekolekcyjne przeżywała społeczność szkolna, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gimnazjum i Edukacji Lubasz. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami gromadzili się w kościele parafialnym na codziennych naukach, w zasłuchaniu i z uśmiechem podjęli trud rekolekcyjny. IMGP0092

Rekolekcjonista siostra Hiacynta Błędzka – służebniczka wielkopolska, ukazywała nam drogę do nieba, poprzez życie i służbę bł. Edmunda. W tym zmaganiach rekolekcyjnych pomagała także nasza siostra Wenancja. To On nam towarzyszył i prowadził. Droga prosta, zwyczajna a jakże ważna: codzienna modlitwa, życie sakramentami, wiara i tak każdemu potrzebna miłość to tylko kilka drogowskazów z naszej rekolekcyjnej drogi. Nie zabrakło opowiadań, scenek prIMGP0102zygotowanych przez uczniów jak i filmów ukazujących życie i prace bł. Edmunda Bojanowskiego.

Uczniowie klas 1-3 do rekolekcji przygotowali się biorąc udział w konkursie plastycznym portret bł. Edmunda Bojanowskiego i podczas uroczystej Mszy Świętej kończącej rekolekcje zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody za trzy najpiękniejsze prace. Laureaci to Vanessa Kaczmarek, Kinga Olszewska i Leon Janicki. Dzieci otrzymały puzzle z bł. Edmundem i Jego wizerunek w figurce. Prace były piękne wybór trudny więc każdy otrzymał upominek.

IMGP0067Na zakończenie rekolekcji zostały odprawione Msze św., którym dla dzieci z podstawówki przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski, a dla gimnazjum ks. wikariusz.

Rekolekcje się skończyły, siostra wyjechała a w naszym sercu zostało ziarno Wiary, Nadziei i Miłości, które w te dni było na nowo odkrywane i umacniane.

Leave a Reply