Promocja reprintu – serdecznie zapraszamy

promocjastronaTowarzystwo Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej zaprasza na promocję reprintu książki por. Edmunda Rogalskiego pt. Kompanja Kłeckowska z 1936 r. Publikacja przedstawia sytuację jaka panowała w Kłecku przeddzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz losy Kłeckiej Kompani, która brała czynny udział w walkach m.in. pod Łopiennem i Wysoką.

Podczas promocji reprintu, zostaną wręczone nagrody uczestnikom gry ulicznej, o Powstaniu Wielkopolskim, która została zorganizowana przez nauczycieli historii z kłeckiego gimnazjum, panią Barbarę Wawrzyniak i panią Małgorzatę Zielińską. Obecni podczas promocji mogą liczyć na dodatkowe atrakcje m.in. będą mogli zobaczyć wystawę poświęconą kłeckim powstańcom oraz zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem polskich żołnierzy z początku XX wieku – te i jeszcze inne informację przybliży przybyłym gościom grupa rekonstrukcyjna „WIARUS” z Poznania. Po zakończonej promocji możliwość zakupu w/w publikacji. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza potomków Kłeckich Powstanców.

Leave a Reply