Prawdziwie zmartwychwstał! ALLELUJA!!

Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy, choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy. (..)
Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

Kulminacyjnym punktem Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna, nazywana Matką wszystkich liturgii. Zgodnie z tradycją powinna być ona czuwaniem, aby upamiętnić Świętą Noc, podczas której Pan Jezus zmartwychwstał. Nasze czuwanie rozpoczęliśmy o godz. 20:00, pod przewodnictwem naszych duszpasterzy ks. kan. Mirosława Kędzierskiego i ks. Adama Piechowiaka. Z racji trwającej pandemii obrzędy Wigilii Paschalnej zostały mocno ograniczone. Zaczęliśmy od Liturgii Światła, podczas której został pobłogosławiony ogień i świeca paschalna wskazująca na Chrystusa, jako światłość rozpraszającą ciemności. Ksiądz diakon Krzysztof Stawski uroczyście odśpiewał orędzie wielkanocne, oznajmiające, że Chrystus zmartwychwstał.
Następnie Liturgia Słowa poprowadziła nas przez historię zbawienia, ku objawieniu nam w uroczystym śpiewie „Chwała na wysokości Bogu”, że Jezus żyje.
Naszą wierność dla Chrystusa potwierdziła Liturgia Chrzcielna, po której w Liturgii Eucharystycznej dziękowaliśmy za dar chrystusowego zmartwychwstania.
Radosne „Alleluja” usłyszeliśmy też podczas Mszy Świętej Rezurekcyjnej odprawionej w niedzielę o godzinie 6:00, a koncelebrowanej przez naszych kapłanów.
Z racji obostrzeń nie było procesji rezurekcyjnej, na koniec wybrzmiał hymn „Te Deum laudamus…”