Pożegnanie Siostry Janiny

W życie osób konsekrowanych wpisana jest konieczność przemiany. Dotyczy ona

nie tylko życia duchowego, które jest naznaczone nieustannym trudem zdobywania świętości, ale także miejsca, które staje się szczególną przestrzenią realizacji Bożego powołania. Przeżywany przez naszą wspólnotę czas przypomniał nam o tej prawdzie bardzo wyraźnie, a zwłaszcza uczyniła to Siostra Janina, którą Dobry Bóg zaprosił, aby wyszła z Kłecka i poszła dalej, tam dokąd On Sam chce Ją poprowadzić! Nie jest to łatwe wydarzenie i choć łza kręci się w oku to z ogromną wdzięcznością patrzymy na czas, który Siostra spędziła pośród nas. Wierzymy, że był to dobry czas, czas Bożego błogosławieństwa, wzrostu w łasce u Boga i u ludzi! Dziękujemy za wszelką życzliwość jakiej mogliśmy doświadczyć, a nade wszystko za modlitewne wsparcie. Życzymy, aby w nowej placówce, do której Dobry Bóg Siostrę posyła, czuła się Siostra równie dobrze jak pośród nas, aby spotkała się tam Siostra z życzliwym przyjęcie oraz by nie zabrakło Siostrze moc z wysoka, która na pewno się przyda w realizacji powołania oraz nowo powierzonych zadań! Szczęść Boże! Bogu niech będą dzięki!