„Poszli Ci, którzy powinni”

Pytanie:Sztuka w Domu Kultury? Odpowiedź: Tak, jak najbardziej. Jak się chce to wszystko da się zrobić.

DSC06183

 

Grupa Teatralna działająca przy naszym Domu Kultury, w piątkowy wieczór wystawiła spektakl pt. „Poszli Ci, którzy powinni” na motywach sztuki Gerarda Górnickiego, w adaptacji Leszka Wojtaszka. Widowisko pokazało nam wydarzenia jakie rozegrały się na terenie naszego miasteczka zimą przełomu lat 1918/1919 w czasie trwającego Powstania Wielkopolskiego.

W przedstawieniu wystąpili: Por. E. Rogalski – Karol Benke; W. Noskowski – Robert Zgoła; W. Muszyński – Darek Kędziora; J. Garski – Dawid Braciszewski; A. Perlicki – Michał Stosio; Por. M. Paluch – Włodek Radomski; Dr W. Jacobson – Damian Woźniak; A. Perlicka – Lidka Siekierska; H. Abendroth – Dawid Nowaczyk; Narrator – Marzena Serwatka. Nad całością czuwał reżyser – Leszek Wojtaszak.

Aktorzy zostali nagrodzeni owacją na stojąco przez widownię, która wypełniła salę widowiskową po brzegi. Aktorów oklaskiwali nie tylko mieszkańcy naszego miasta i gminy.

Wszystkim występującym gratulujemy odwagi i czekamy na więcej. Dla tych, którzy nie byli mała namiastka tego co stracili.

 

 

Leave a Reply