Poświęcenie krzyża na Glinkach

Mówi się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Powiedzenie to można bez najmniejszych obaw odnieść do historii zniszczonego krzyża, który stał na Glinkach. Zniszczenie spowodowane ,,niepogodą” sprawiło, że w sercach wielu tamtejszych mieszkańców zrodził się smutek i niepokój. Nie przerodził się on jednak w rozpacz, lecz konstruktywne działanie konsolidujące naszych parafian, którzy własnym wysiłkiem i zaangażowaniem przyczynili się do postawienia w miejscu zniszczonego, nowego krzyża. Jesteśmy wdzięczni za to świadectwo wiary, a także za wspólnotę modlitwy, stworzoną mimo niesprzyjającej pogody, podczas poświęcenia tego wymownego znaku i symbolu chrześcijaństwa. Niech Dobry Bóg spoglądający z krzyża na mieszkańców Glinek, a także tych, którzy będą obok niego przechodzić lub przy nim się modlić, hojnie im błogosławi.