Poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa

Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej trwa cały rok. Jednym z etapów jest poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa. Takie poświecenie miało miejsce w dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 15.00.

Dzieci przygotowujące się do tego ważnego sakramentu pod okiem ks. Mikołaja, włączyły się dzisiaj w ubogacenie liturgii, czytając Słowo Boże oraz przynosząc dary do Ołtarza Pańskiego. Książeczki, które są darem rodziców poświęcił ks. kan. Mirosław Kędzierski. Wyraził on prośbę, że te książeczki będą służyły dzieciom nie tylko w czasie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, ale zawsze mają być pomocne, gdy myśli są rozbiegane i nie układają się w modlitwę. Na koniec rozlosowano nagrody od owieczki Magdy, a kolejna rodzina wzięła do domu relikwie św. Jana Pawła II.