Pomoc dla Elizy [wideo]

Jak już informowaliśmy po raz pierwszy w historii została nagrana Kolęda Gniezna „Gdy w Gnieźnie Bóg rodzi się”. Z inicjatywą tego przedsięwzięcia wyszło Radio Plus. Poniżej można zobaczyć jak lokalna władza oraz dziennikarze gnieźnieńskich mediów poradzili sobie w studio nagrań.

Głównym celem akcji jest jednak wsparcie leczenia 11-letniej Elizy Banickiej. Dziewczynka ma 11 lat i choruje na rzadką chorobę genetyczną (Niemann-Pick syndrom typ C). Eliza by funkcjonować przyjmuje specjalne lekarstwo, jakie poprawia stan jej zdrowia. Niestety 21 dniowa kuracja kosztuje ponad 35 000. Lekarstwo nie jest refundowane przez NFZ. W Nowy Rok okazję do wsparcia akcji będą mieli mieszkańcy Kłecka. Płyty będzie można nabyć przed kościołem po każdej Mszy Świętej. Wystarczy wrzucić 10 złotych lub więcej do puszki. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia akcji.

Leave a Reply