Polska Wieś dziękuje za zbiory.

DSC03174„W chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpie swą siłę państwo. On najwięcej daje, najmniej wymaga. Bez niego nie ma i nie może być zdrowego narodu i silnego państwa.”

Dożynki to dla rolnika najpiękniejszy dzień w roku. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Natomiast nam wszystkim mają przypominać, że dzięki tej ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. W czwartek swoje święto plonów obchodziliDSC03155 mieszkańcy Polskiej Wsi. W ich intencji została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Były wieńce i chleb, w których kryje się nie tylko radość z pomyślnie zakończonych żniw, ale też wdzięczność za zbiory, oraz ciężka i mozolna praca, troska o przywiązanie do narodowej tradycji.

Po Mszy Świętej mieszkańcy udali się na mały poczęstunek.

Leave a Reply