Polska pod krzyżem

W ostatnim czasie, w Polsce miały miejsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko: bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i profanacja świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, małżeństwa i rodziny, ośmieszanie wartości chrześcijańskich czy szerzące się antychrześcijańskie ideologie przeciwne nauczaniu Kościoła. Odpowiedzią na te dramatyczne wydarzenia jest modlitewna inicjatywa: „Polska pod Krzyżem”. Ogólnopolskie uroczystości będą miały miejsce we Włocławku. Również i my, w sobotę, 14 września 2019 r., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego staniemy pod krzyżem, aby przepraszać za te bluźnierstwa i profanacje, modlić się o nawrócenie, wypraszać moc Ducha Świętego w zachowaniu wiary w naszej Ojczyźnie oraz, aby wszystkie rodziny były silne Bogiem. Zapraszamy w Godzinie Miłosierdzia, pod nasz Krzyż Misyjny przy kościele – o godzinie 15,oo odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz część Bolesną Różańca św. Niech to będzie świadectwem naszej wiary w Jezusa Miłosiernego.