Pojechali „robić raban na ulicy”… [zdjęcia]

DSCN5623Grupa blisko 30 0sób w sobotę (28 maja) udała się na rajd rowerowy. Zbliżający się Dzień Dziecka jest okazją, aby podziękować młodzieży i dzieciom za piękną pracę na rzecz naszej parafii. Dlatego członkowie LSO, KDM i dzieci z świetlicy Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej z Kłecka wybrali się na mały rowerowy wypad. Wszystko odbyło się w małym „konszachcie”. Gdzie? Co? Jak? Niestety, wiedział tylko ks. Damian…

Antycypując już w sobotę wielkie święto – Dzień Dziecka, grupa parafialnych DSCN5645wielbicieli rowerów wyjechała na gminne drogi, aby „robić raban na ulicy”. Wszystkich mijających naszą grupę rowerzystów budził podziw. A rzec można, że to najbardziej aktywna, młoda, silna grupa kłeckich parafian. Dzisiejszego dnia przeżywali już swój Dzień Dziecka.

DSCN5613Nasze dzieciaki wraz z opiekunami: ks. Damianem Woźniakiem, s. Wenancją Matuszczak, s. Dorotą Śliwińską i panem Sławomirem Braciszewskim udały się do Łopienna. Na pewno w pamięci zapisały się piękne widoki naszego terenu.

Ciekawostką, nawet dla najmłodszych były progi Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie prowadzonego przez siostry Elżbietanki. Tam właśnie

dav

zatrzymano się na krótką modlitwę przed wielką niewiadomą… Tak, gdyż nikt nie wiedział co się za moment wydarzy.

Otóż młodzież i dzieci zabrano na działkę naszych parafian p. Mikołajczaków, gdzie przygotowano szereg zabaw sportowych. Zwieńczeniem było wspólne grillowanie i pochłanianie „mega” wielkich kawałków lodów zasponsorowanych przez księdza Proboszcza. Zwycięska drużyna otrzymała upominki od gospodarzy, za co im dziękujemy. Zapewne dzisiejsze voyage na długo pozostaną w pamięci uczestników. Sponsorom kiełbasek, lodów, picia i upominków dziękujemy!

Ci, co pozostali w domach niech żałują!

Leave a Reply