Podziękowali Bogu za plony [wideo]

p1130095W niedzielę 26 stycznia rolnicy z obszaru gminy Kłecko, podczas Mszy Świętej o godzinie 14.00 podziękowali Bogu za tegoroczne zbiory. Obchody Gminnych Dożynek w Kłecku rozpoczęły się od procesji delegacji poszczególnych sołectw, które wyruszyły z kłeckiego rynku do kościoła parafialnego w Kłecku. Mszy Świętej dożynkowej przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski. W swojej homilii powiedział, że praca rolnika jest najbliższa dziełu stworzenia, które wyraża się w pięknie płodów rolnych. Przytoczył również pytania, jakie zadają sobie dzisiaj rolnicy, borykający się często z problemami związanymi z pracą na roli. Po uroczystej Mszy Świętej korowód dożynkowy przeszedł na stadion miejski, gdzie miały miejsce dalsze obrzędy związane z dożynkami.

 

przeczytaj więcej o kłeckich dożynkach >>>

Leave a Reply