Podium zdobyte przez ucznia naszego gimnazjum… [zdjęcia]

2016-11-17-14-19-47„Miłosierni jak Ojciec” – to hasło towarzyszyło X  Archidiecezjalnemu Konkursowi Biblijnemu dla Młodzieży Gimnazjalnej, którego finał odbył się 17 listopada w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Nikt nie przypuszczał, że uczeń naszego gimnazjum zajdzie tak wysoko…
_dsc0651

Klaudiusz Zdrojewski mieszkający w Bojanicach, uczeń klasy II Gimnazjum im. Władysława Nehringa po wygranych wcześniej już dwóch etapach (szkolnym i rejonowym) wraz z ks. Damianem Woźniakiem udał się rankiem 17 listopada do Gniezna na „sparing” biblijny z 14 pozostałymi przeciwnikami.

W pierwszej części Klaudiusz odpowiadał pisemnie na 28 testowych pytań, które dotyczyły znajomości Starego i Nowego Testamentu, bulli papieża Franciszka „Misericordiae vultus” oraz książki ks. prof. Wojciecha Pikora „Biblijne pytania o Boże miłosierdzie”.

Jak się okazało po przerwie do kolejnego etapu zakwalifikował się uczeń kłeckiego gimnazjum. Zmierzył się z 4 kolejnymi gimnazjalistami. Swoją rzetelną pracą i znajomością tekstów wywalczył dla siebie miejsce na podium. Miejsce 3 należy do Klaudiusza Zdrojewskiego.

Młodemu Gimnazjaliście życzymy dalszych sukcesów w konkursach religijnych!

No i pierwszego miejsca za rok!

 

Leave a Reply