Płomień z Betlejem

„Życzę każdemu, kto przyjmie ten płomień, aby pomyślał o tych wszystkich małych gestach, które mogą pomóc zbudować lepszy, spokojniejszy świat dla nas i dla naszych bliskich” – mówiła Weronika Lemańska, komendantka gnieźnieńskiego Hufca podczas przekazania światła z Betlejem w gnieźnieńskiej katedrze.

Dziś na uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00, harcerze przekazali na ręce ks. kan. Mirosława Kędzierskiego Betlejemskie Światło Pokoju dla naszej parafii. Współczesny świat jest naznaczony konfliktami, gdzie przelewana jest krew niewinnych ludzi, gdzie pokój to tylko marzenia. Dlatego biorąc ten płomień z Betlejem módlmy się o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i wszędzie tam gdzie jest potrzebny. To właśnie modlitwa i małe gesty mogą zbudować lepszy i spokojniejszy świat.

Na zakończenie dzisiejszego spotkania został rozstrzygnięty konkurs za własnoręcznie zrobiony lampion. Wyłoniono kilku zwycięzców, którzy otrzymali nagrodę w postaci biletu do kina i wizyty w znanej „jadłodajni”. Pozostali uczestnicy dostali nagrodę pocieszenia.